Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  ADLİYEMİZ

  DİNAR ADLİYESİ

  Dinar Adliyesi halen,Dinar ilçe merkezinde hükümet konağı ile aynı bahçe içerisinde, 4 katlı müstakil hizmet binasında hizmet vermektedir.
  01/10/1995 tarihinde meydana gelen depremde hizmet binasının tamamen yıkılması ile 14 ay kadar prefabrik yapılarda geçici olarak hizmet verilmiş, 1997 yılı Ocak ayında mevcut bina hizmete açılmıştır. 2007 yılı kasım ayında esaslı bir tadilat çalışması ile binada yenileme çalışmaları yapılmıştır.


  2015 yılında yapılan yenilikler ve dizayn ile modern bir bina haline getirilmiş, adliye binası girişine otomatik kapı, x-ray cihazı, arama detektörü ve binanın güvenliği açısından tüm adliye binası dış ve iç mekanları 24 saat kayıt altına alınan güvenlik kamera sistemi ve bina dışı aydınlatması gerçekleştirilmiştir. Bina giriş kısmı yeniden düzenlenmiş, asma tavan yapılmıştır. Koridorlara granit, merdivenlere mermer kaplama yapılmıştır.Merdiven ve koridorlara krom korkuluk ve cam süsleme yapılmıştır. Binanın aydınlatma feneri yenilenmiştir. İç ve dış cepheleri boyanmıştır. Elektrik tesisatı bakım ve onarımdan görmüştür. Polis noktası yenilenmiş yanına bayan arama kabini ilave edilmiştir. Bina arşiv katında yeni oda ilavesi yapılmıştır.

  2019 yılı içerisinde Adliye hizmet binamızın ve çevresinin fiziki iyileştirmesine büyük önem verilmiş olup, bu kapsamda binanın elektrik tesisatı vetopraklama hattının güçlendirilmesi yapılmış, mevcut güç kaynağının ekonomik ömrünü tamamlaması nedeni ile Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünden yenisi temin edilerek değiştirilmiştir. Bunun yanı sıra Adliye hizmet binamızın etrafında 02.12.2019 tarihinde çim ekimi ve çevre düzenlemesi yapılarak Hakim ve Savcıların katılımı ile fidan dikim etkinliği düzenlenmiştir.


  2014 yılından bu yana Çay Ocağı ve Kat görevlileri Dinar Açık Ceza İnfaz Kurumu mahkumları tarafından yürütülmektedir.
  Dinar Adliyesinde halen bir Başsavcı, 1 Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, 7 Cumhuriyet Savcısı, 8 Hakim, 1 İdari İşler Müdürü,6 Yazı İşleri Müdürü, 1 İcra Müdürü, 2 İcra Katibi, 1 Bilgi İşlem Şefi, 1 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, 1 Teknisyen, 32 Zabıt Katibi, 1 Santral Memuru, 1 Emanet Memuru, 1 Memur, 2 Şoför, 3 Hizmetli, 1 Kaloriferci, görev yapmaktadır, Adliyemizin bünyesindeki birimler ise şunlardır:

   

  MAHKEMELER

  Ağır Ceza Mahkemesi

  1.Asliye Ceza Mahkemesi

  2.Asliye Ceza Mahkemesi

  Sulh Ceza Hakimliği

  1.Asliye Hukuk Mahkemesi

  2.Asliye Hukuk Mahkemesi

  Sulh Hukuk Mahkemesi

  İcra (Ceza-Hukuk) Mahkemeleri

  İnfaz Hakimliği

   

  CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI

  Bakanlık Muhabere Bürosu

  Soruşturma Bürosu

  İlamat-İnfaz Bürosu

  Yakalama Bürosu

  Talimat Bürosu

  Uzlaştırma Bürosu

   

  İCRA MÜDÜRLÜKLERİ

  Dinar İcra Müdürlüğü

   

  İDARİ İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

  Dinar İdari İşler Müdürlüğü

   

  SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜ

  Dinar İlçe Seçim Müdürlüğü

   

  BİLGİ İŞLEM ŞEFLİĞİ

  Dinar Bilgi İşlem Şefliği

   

  ADLİ SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ

  Dinar Adli Sicil Bürosu

   

  DENETİMLİ SERBESTLİK

  MÜDÜRLÜĞÜ

  Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü

   

  Adres

  Adliye Mahallesi Adliye Caddesi 1/1 03400 Dinar

  Telefon

  0 (272) 353 66 06 (Santral)

  0 (272) 353 66 62 (Fax)

  E-Posta

  DİNAR ADLİYESİ